Edukacja Morska w Polsce

Trudno nie zauważyć, że w minionych latach, poza rekreacją w sezonie letnim Polska ustawiła się plecami do morza. Są oczywiście liczne kluby w których z inicjatywy prywatnej dzieje się wiele dobrego w dziedzinie sportów wodnych, ale trudno tu dostrzec zorganizowane działanie i długofalową strategię na szczeblu krajowym. Czy ślimacząca się od wielu lat inwestycja pirsu gazowego w Świnoujściu czy projekty rozbudowy stref przeładunków w Gdyni i Gdańsku mocno zmieniają ten obraz?. Tym co są zadowoleni proponuje zerknąć na rozszarpany potencjał stoczniowy i niemal doszczętnie „zatopiony transport morski i rybołóstwo. W pierwszych wystąpieniach nowej ekipy rządowej pojawił się temat odbudowy żeglugi śródlądowej na Odrze. Czy to oznacza zasadnicza zmianę w tych dziedzinach. Może.

Niewątpliwe pierwszym krokiem kreującym przyszłość ludzi morza w Polsce jest edukacja. Jasnym promykiem na tym tle jest, prowadzony od 6 lat dla młodzieży gimnazjalnej z Gdańska program edukacji morskiej prowadzony przez Pana Mateusza Kuśnierewicza [program – reportaż z programu TVP2 – „Pytanie na śniadanie”].

To jest jeden z najważniejszych tematów na Wybrzeżu i na pewno będziemy do niego wracali opisują zarówno firmy z tej branży jak i realizowane inwestycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *